CHODŹ ZA MNĄ - JOANNA OPIAT-BOJARSKA

Pozory potrafią zastąpić prawdę. Zwłaszcza, gdy tak mocno starasz się, by twoje życie było idealne. Rzeczywistość zawsze upomni się o swoje, nieproszona. I wybierze najokrutniejszy sposób...
To Ewa. Jej idealny profil na insta. Idealny facet. Idealny weekend.
Żadna idylla nie trwa jednak wiecznie. Jedna sekunda burzy cały jej świat.
Sekunda to dla niego wieczność. Zwłaszcza gdy stoi przy ruchliwym skrzyżowaniu.
Artur nie cierpi białej laski i cudzej litości.Wzrok zastępują mu dotyk, słuch i węch. Ale widzi więcej niż inni.
Czy znasz to uczucie, gdy w jednej chwili zmienia się całe życie? Ewa jest śmiertelnie przerażona. Artur chciałby jej pomóc, tak przynajmniej twierdzi. Ale zaufanie to luksus, na który nie zawsze można sobie pozwolić. Zwłaszcza gdy nie wiadomo, kto jest ofiarą… Idealne życie jest jak sen. Z czasem potrafi zamienić się w koszmar. (Źródło opisu: Wydawnictwo Burda Książki)

Chodź za mną to najnowsza książka Joanny Opiat- Bojarskiej. Styl autorki polubiłam podczas lektury serii Kryształowi, więc z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję. Opis brzmi bardzo interesująco, książka reklamowana jest jako „porywający thriller”- ja byłam zaciekawiona.

Książka zaczyna się bardzo obiecująco. Ewa i jej wspaniały facet wybrali się na weekendowy wyjazd. Wszystko jest idealnie, do momentu wypadku. Wtedy na jaw wychodzi prawdziwe oblicze Jacka. Po powrocie do domu kobieta nie może przestać myśleć o tragedii, którą spowodowali. Historię poznajemy z jej perspektywy. Muszę przyznać, że nie polubiłam głównej bohaterki, ale chyba nie jest to najważniejsze. Była według mnie bardzo autentyczna. Autorka sprytnie i jednocześnie bardzo dosadnie pokazuje nam jak wygląda życie większości ludzi uzależnionych od social mediów. Ewa na Instagramie kreuje idealny wizerunek. Jej życie dla jej obserwatorów to piękne zdjęcia, zero zmartwień, piękny dom. Jednak w rzeczywistości to bardzo samotna, smutna i zagubiona kobieta. Mam nadzieję, że niektórym da to do myślenia. Sama zaczęłam się zastanawiać nad tym ile czasu spędzam w internecie oraz jakie rzeczy obserwuję.

Rozdziały Ewy przeplatane są historią Artura. I tutaj również należy się Joannie Opiat- Bojarskiej wielka pochwała. Artur jest osobą niewidomą i moim zdaniem autorce świetnie udało się przekazać nam, jak jego świat wygląda. Ja byłam pod wrażeniem, ponownie był do dla mnie bardzo autentyczny bohater. Świetnie sobie radzi, potrafi się samodzielnie poruszać po mieście, zrobić zakupy czy coś sobie ugotować. Nie jest to łatwe, jednocześnie uświadamia nam, jak wielkie szczęście mamy nie mając takich problemów na co dzień. Jedynym jego kłopotem wydaje się być miłość. Zakochał się w niewłaściwej kobiecie.

Ja wciągnęłam się od pierwszych stron. Był moment, gdzie akcja troszkę zwolniła. Zwłaszcza po tak mocnym początku dało się to mocno odczuć, jednak wydarzenia szybko nabrały poprzedniego tempa. Jak już wspomniałam wyżej, ja bardzo polubiłam styl Joanny Opiat- Bojarskiej w serii Kryształowi, tutaj jednak mamy do czynienia z zupełnie inną historią. Czy gorszą? Dla niektórych pewnie tak, mi książka się podobała. Strony przewracały się same, byłam bardzo ciekawa zakończenia. Swoją drogą, takiego finału się nie spodziewałam,co jest zdecydowanie na plus. Jedyny problem mam z wypadkiem na początku książki. Myślałam, że będzie miał kluczowe znaczenie dla fabuły. Rozumiem dlaczego autorka go w swojej książce umieściła, ale moim zdaniem, obyłoby się i bez niego.

Chodź za mną to świetna propozycja na nadchodzące wieczory. Może nie jest to rasowy thriller, jednak mi czytało się ją bardzo dobrze. E.

Za egzemplarz dpo recenzji dziękuję: 

burda ksiazki

----------------

Wydawnictwo: Burda Książki

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 400

Polecamy