Krok trzeci

 

Lubiła kochankę męża. Nie miała jednak pojęcia, co stało się z jej ciałem.

Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Świat, który tak perfekcyjnie stworzyła, rozmywa się nagle za mgłą, gdz niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice dają o sobie znać. Jedna kłótnia, jedno uderzenie i jedna noc zmieniają jej życie w koszmar.

Ta noc obudzi demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestaną boleć, ranami, które nie przestaną krwawić, i pytaniami, na które nie może znaleźć odpowiedzi...

I pojawi się ona... (Źródło opisu: Wydawnictwo WAB)

Sięgając po „Krok trzeci” nie miałam pojęcia co mnie czeka. To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością Bartosza Szczygielskiego. Zaczęłam kiedyś czytać „Aortę”, jednak zupełnie się z nią nie polubiłam... Więc do tej książki podchodziłam z lekkim dystansem. Na szczęście moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne.

krok trzeci

Historia wydaje się prosta: idealne małżeństwo, idealny dom, idealne życie. Jednak czy tak jest naprawdę? Magda wie, że jej mąż ma kochankę. Jednak daje na to swoje ciche przyzwolenie. Nie chce stracić swojego ukochanego, nawet za taką cenę. Pewnego dnia budzi się w łazience, cała obolała, a jej małżonek przepadł. Na początku Magda stara się żyć normalnie, przecież on za chwilę wróci. Kiedy jednak orientuje się, że tak się nie stanie, rozpoczyna poszukiwania. Do tego w kawiarni wpada na dawną koleżankę ze szkoły, Ninę. Czy był to jednak czysty przypadek? Ja wciągnęłam się od pierwszych stron. Byłam bardzo ciekawa, jakie rozwiązanie zaserwuje nam autor. W trakcie czytania podrzuca nam sporo tropów, czy jednak któryś okaże się prawidłowy?

Całą historię poznajemy z perspektywy Magdy. Jestem chyba już przyzwyczajona, że standardem w thrillerach psychologicznych jest prowadzenie fabuły dwutorowo( czy to podział na kiedyś- dziś, czy na dwóch bohaterów). Tutaj cały czas przebywamy z główną bohaterką. Nie powiem, bywała ona momentami męcząca, jednak po lekturze całej książki muszę przyznać, że był to świetny zabieg. Mamy dzięki temu idealną okazję, żeby bardzo dobrze poznać Magdę. Bartosz Szczygielski wykonał tutaj niesamowitą robotę! Tak wejść w psychikę kobiety nie potrafi chyba żaden facet:P A jemu się to udało! Czytelnik wie dokładnie, co główna bohaterka myśli. Pozwala to nam również lepiej zrozumieć jej postępowanie.

krok trzeci2

Bardzo ciężko jest pisać o tej książce, nie zdradzając zbyt wiele. Wystarczy jedno zdanie i mogę Wam odebrać przyjemność z czytania, a tego bardzo bym nie chciała! Ogromnie się cieszę, że otrzymałam „Krok trzeci” od Wydawnictwa WAB, ponieważ sama mogłabym po tę pozycję nie sięgnąć. A tak wiele bym straciła! Uważam, że to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam. Jeszcze większą radością napawa mnie fakt, że powstała na naszym podwórku! Autor przez większość książki wodzi nas za nos, a kto tego nie lubi? ;) Ja zakończenia domyśliłam się pod koniec, a pierwszą moją myślą było: serio?! Panie Szczygielski, ogromnie gratuluję! Najprostsze bywa czasami najlepsze! E. 

Moja ocena: 9

Za egzemplarz ksiązki dziękuję: 

wab

 

 

 

Wydawnictwo W.A.B
Rok wydania: 
2020
Liczba stron: 400

 

Polecamy