Impreza bogaczy z tragicznym finałem

 

Sean Jackson to bogaty przemysłowiec, który wraz z grupą zamożnych przyjaciół i rodziną hucznie obchodzi swoje 50 urodziny. Impreza odbywa się w eleganckiej posiadłości Jacksona i trwa przez cały długi świąteczny weekend. Pomimo, że rodzicom towarzyszą ich małe dzieci to nie przeszkadza im w obfitym spożywaniu alkoholu i narkotyków. Impreza kończy się jednak tragicznie, gdy jedna z bliźniaczek Seana Jackosna, 3-letnia Coco znika w środku nocy. 12 lat po tych wydarzeniach uczestnicy imprezy urodzinowej spotykają się ponownie, tym razem na pogrzebie Seana. Mila, córka Jacksona z pierwszego małżeństwa natrafia jednak na ślad, który ma związek ze zniknięciem Coco. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas 50 urodzin jej ojca? Czy ktokolwiek mówi prawdę?

najmroczniejszy sekret2

Od samego początku miałam duży problem, aby wczytać się w tą książkę. Ilość bohaterów jakich poznajemy już na kilku pierwszych stronach jest przytłaczająca, trudno połapać się kto jest kim i jakie stosunki łączą poszczególne osoby. Dodatkowo trudno ich polubić, ponieważ przyjaciele Seana Jaksona, jak i on sam, to zarozumiałe, egoistyczne, płytkie i rozpuszczone bogactwem towarzystwo wzajemnej adoracji. Wszyscy pną się po szczeblach kariery, mnożą pieniądze, rozwodzą się (Sean miał aż 4 żony) i nie liczą się z nikim i niczym. Ja byłam w pewnym momencie zniesmaczona ich zachowaniem, bo jak można podawać tabletki na sen dzieciom, tylko po to, aby móc spokojnie pić i ćpać całą noc?

Nie mogę zgodzić się z informacją umieszczoną na okładce, że jest to „niesamowicie szokujący thriller”. Szczerze mówiąc trudno mi nawet „Najmroczniejszy sekret” nazwać thrillerem. Moim zdaniem ta historia była bardzo banalna i przewidywalna, napięcia ani zwrotów akcji nie zauważyłam żadnych. Przez całą książkę wałkowany jest ten sam temat, czyli impreza urodzinowa, która przedstawiana jest z punktu widzenia poszczególnych uczestników.

Jedynym zaskoczeniem było dla mnie kilka ostatnich stron książki. Kiedy wydawało się, że cała tajemnica sprzed lat została wyjaśniona, a bohaterowie opowiedzieli już swoje wersje wydarzeń, Autorka dopuściła do głosu jeszcze jedną postać. W tym momencie sprawa zniknięcia Coco stała się dużo bardziej mroczna, a książka odrobinę bardziej atrakcyjna dla mnie.

najmroczniejszy sekret3

„Najmroczniejszy sekret” to opowieść o toksycznej rodzinie, w której pełno jest zaniedbania i zapatrzenia na własny czubek nosa. Książka może i miała potencjał, ale Autorce nie udało się go wykorzystać. Liczyłam na to, że historia zaginięcia małej dziewczynki mnie poruszy, wzbudzi emocje. Niestety, nic z tych rzeczy. Jeśli macie ochotę na powieść psychologiczną z elementami dramatu to możecie sięgnąć po tę książkę, ale jeśli szukacie dobrego thrillera to szukajcie dalej laugh K. 

 


Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 415

 

 

Polecamy