ROZMOWY Z SERYJNYMI MORDERCAMI. NAJGORSI NA ŚWIECIE - CHRISTOPHER BERRY-DEE

Christopher Berry-Dee, słynny kryminolog śledczy, powraca z kolejnym wstrząsającym dziełem. Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi z najgorszych to kolejna podróż w mroczny świat potworów. Tym razem autor zapuszcza się jeszcze głębiej. Nie szczędząc wstrząsających szczegółów, analizuje życie i kłamstwa seryjnych morderców i wyjaśnia motywy ich przerażających zbrodni.
Wywiady z zabójcami, policjantami i przedstawicielami prokuratury, a także staranna analiza śledztw pozwalają czytelnikowi uzyskać bezprecedensowy wgląd w psychikę najbardziej diabolicznych ludzi na świecie.
Bohaterami książki są zarówno samotni outsiderzy, jak i szanowani członkowie społeczeństwa. Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi z najgorszych dowodzą, że potworni mordercy mogą być znacznie bliżej, niż myślimy... (Źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca)

Książka Christophera Berry- Dee Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie to już czwarta książka z tej serii. Po ostatniej, moim zdaniem niezbyt udanej, publikacji dotyczącej kobiet miałam obawy. Zdecydowanie była to najgorsza część, tutaj natomiast autorowi udało się mnie zainteresować.

Jak już sam tytuł sugeruje, przybliżone nam zostaną w tej książce portrety najgorszych morderców jacy chodzili po tym świecie. Małym minusem dla Czytelników, którzy są zaznajomieni z poprzednimi częściami serii, jest brak zaskoczenia, ponieważ z każdym( oprócz chyba jednego) nazwiskiem spotkaliśmy się w innych książkach autora. Jednak tutaj otrzymujemy zdecydowanie więcej informacji. Przede wszystkim w dwóch pierwszych rozdziałach dotyczących Johna Gacy'ego oraz Kennetha Bianchi, mamy tutaj pełny obraz seryjnego mordercy. Bez upiększania, bez usprawiedliwiania. Dwie bestie, które zabijały z zimną krwią. Dostajemy cały ich życiorys: od dzieciństwa, przez lata szkolne, po dorosłość. Te dwa rozdziały zdecydowanie warto przeczytać!

Kolejny natomiast stanowi dla mnie zagadkę. Dlaczego? Christopher Berry- Dee przedstawia w nim Williama Heirensa z Chicago. Sprawa dosyć zagadkowa, morderstwa raczej przypadkowe, ponieważ Heirens był w głównej mierze złodziejem. Największe wątpliwości wzbudza tutaj porwanie i morderstwo małej dziewczynki. Co jest tutaj tą wielką niewiadomą? Sam autor nie jest przekonany, że za te morderstwa został skazany właściwy człowiek.

Rozdział poświęcony Johnowi Cannanowi uważam, za mniej interesujący z prostego powodu. Ja tę historię znam już całkiem dobrze, więc nie dowiedziałam się z niego niczego nowego. Ostatni fragment autor poświęca kobiecie, Patricii Wright. I był to, niestety, strzał w stopę. Poprzednia książka autora była w całości poświęcona seryjnym morderczyniom. Patricia Wright raczej do takich nie należy. Historia jest może całkiem interesująca, natomiast miałam nieodparte wrażenie, że autor poszedł na łatwiznę i skopiował całą poświęconą jej część ze swojej poprzedniej książki. Nie sprawdzałam, ale niesmak i tak pozostał.

Podsumowując, na pewno nie jest to książka dla każdego. Jeśli nie czytaliście poprzednich części z tej serii, to polecam. Zapomniałam chyba o najważniejszym! Tytułowych rozmów się tutaj nie spodziewajcie. W tej kwestii nic się tutaj nie zmieniło i tak jak w innych książkach autora, ich tutaj nie znajdziecie. E.

Za egzemplarz ksiązki dziękuję: 

czarna owca

 

------------------------

Wydawnictwo: Czarna Owca

Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 299

Polecamy