Wołanie grobu

 

Posępne, złowrogie torfowiska niczym sceneria z najlepszych powieści gotyckich oraz poczucie grozy, które towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony książki.
Osiem lat wcześniej wybitny antropolog sądowy – David Hunter – był członkiem ekipy dochodzeniowej, która prowadziła śledztwo w sprawie serii okrutnych morderstw.
Schwytany wtedy mężczyzna przyznał się do zbrodni. Nie odnaleziono jednak zwłok ofiar, choć podejrzewano, że mogły być zakopane na odludnych wrzosowiskach Dartmoor w Anglii.
Po latach koszmar zaczyna się od nowa. Psychopatyczny seryjny morderca ucieka z więzienia i zamierza dopaść tych, którzy dawniej uczestniczyli w śledztwie przeciw niemu i doprowadzili go przed oblicze sprawiedliwości.
Doktor Hunter – pogrążony w osobistej tragedii – znów znajduje się w epicentrum wydarzeń. Zdaje sobie sprawę, że prawda o głośnej sprawie sprzed lat jest zupełnie inna, niż się wydaje.
(Źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca)

„Wołanie grobu” to czwarta część serii o Davidzie Hunterze. Ja muszę się przyznać, że pominęłam trzecią część w mojej przygodzie z Simonem Beckettem, ale na pewno to nadrobię! Do dzisiaj pamiętam jakie wrażenie wywarła na mnie „Chemia śmierci”, która nadal pozostaje jedną z moich ulubionych książek.

wołanie grobu

Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy to doktor Hunter zostaje poproszony o pomoc w śledztwie w sprawie morderstw młodych kobiet. Winny jest, nie ma jednak ciał. A przynajmniej wszystkich. Śledczy decydują się na nietypowy krok i zabierają mordercę na wrzosowiska, gdzie podobno ukrył ciała zamordowanych kobiet. Ma wskazać miejsce, w którym je ukrył. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Ostatecznie Monk trafia za kratki, sprawa wydaje się zamknięta. Czy tak jest?

8 lat później. Monk ucieka z więzienia. I wydaje się, że jego celem są tym razem osoby, które brały udział w śledztwie sprzed lat. David Hunter przeżył osobistą tragedię, stara się odciąć od tego co się dzieje. Jednak telefon od znajomej sprzed lat utrudnia mu zadanie. Nie pozostaje mu nic innego jak rozwiązać zagadkę: o co tak naprawdę chodzi?

Książki Becketta czytałam dosyć dawno temu i już zapomniałam jak je lubię! Autor świetnie buduje napięcie, strony praktycznie przewracają się same. „Wołanie grobu” ma świetny klimat również dzięki miejscu, w którym rozgrywa się akcja: wrzosowiska, ciemne jaskinie i kopalnie. Doktora Huntera polubiłam od pierwszej części, tutaj możemy poznać go trochę lepiej. W tragicznym wypadku stracił żonę i córeczkę. Stara się jakoś sobie z tym radzić. Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubieńców. Beckett świetnie zbudował wszystkich bohaterów. Ja nawet w pewnym momencie zapałałam sympatią do Monka, który był oskarżony o wyjątkowo brutalne morderstwa. Nie każdy autor posiada ten dar;) W książce „Wołanie grobu” mamy więc: świetne postaci, zaskakujące zwroty akcji, tajemnice z przeszłości, zagadkę kryminalną. Wszystko to składa się w jedną spójną całość: świetną książkę! Polecam! E.

Moja ocena: 

7

Za egzemplarz dziękuję: 
czarna owca

 

 

 

Wydawnictwo Czarna Owca
Tłumaczenie: Robert Sudoł
Rok wydania: 
2020
Liczba stron: 368

 

Polecamy