Zastanawiasz się jaki prezent na Komunię dla dziewczynki będzie najlepszy? Wydaje Ci się, że sama koperta to trochę za mało? W naszym artykule znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na książkowy upominek dla chrześnicy, kuzynki oraz siostry. Niezależnie od tego, kim jest dla Ciebie dziecko, które już niedługo po raz pierwszy przyjmie Komunię Św., razem znajdziemy dla niego prezent.

Prezent na Komunię dla dziewczynki: historia o Carlo, którego pokochał świat

„Geniusz informatyki w niebie. Biografia Błogosławionego Carla Acutisa” w tłumaczeniu Krzysztofa Stopy to ciekawa propozycja na prezent na komunię dla dziewczynki, który posłuży na długo. Ta książka dla wielu osób nie będzie pierwszym wyborem, ponieważ na jej okładce znajduje się uśmiechnięta fotografia samego bohatera, a nie monstrancja, ale sama treść lektury przekonuje, że jest to idealny pomysł na tę okazję. Historia życia 15-letniego chłopaka, który został ogłoszony błogosławionym skupia się wokół Najświętszego Sakramentu, Mszy Świętej oraz adoracji, która jest dla niego szczególnie ważna i bliska. Książka pokazuje jak wielkim przeżyciem dla Carla było przyjęcie I Komunii Świętej, ale jednocześnie daje możliwość poznania pasji i zainteresowań błogosławionego.

Przybliż papieża małej katoliczce: Jan Paweł II w nowej odsłonie

Pozycja książkowa „Jak Lolek został papieżem” to wspaniały pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki. Książeczka jest pisana z myślą o dzieciach, a jej autor – Mariusz Wolny w ciekawy sposób przedstawia historię tytułowego Lolka, czyli Karola Wojtyły, który w przyszłości zostanie powołany na papieża. Lektura zawiera wiele ilustracji, które z pewnością podobnie jak treść samej książki, zaciekawią dzieci. W „Jak Lolek został papieżem” można znaleźć szereg interesujących anegdot oraz historii z życia przyszłego następcy Św. Piotra, które pokazują jakim był człowiekiem. Taki prezent na komunię dla dziewczynki w postaci powieści może być okazją do przybliżenia sylwetki świętego dziecku, które z uwagi na swój rok urodzenia przedtem właściwie było pozbawione szansy, aby móc bliżej go poznać.